Изтеглете графика от тук: grafik_2017

 

 

ОБЩИНА ВАРНА

ЦПЛР – ОБЩИНСКИ ДЕТСКИ КОМПЛЕКС, ГРАД ВАРНА

ХV  Общински  ученически конкурс „Моята България”

за изпълнение на художествено слово

Варна2017 г.

Първа категория – училища

 

І – ІV клас – Първа възрастова група – индивидуални изпълнения  -  до 3 минути                   10.10 – 11.15 ч., Концертна зала, Младежки дом

 

  Име, фамилия

Училище

Произведение

 

Автор на произведението или композицията
1 Цветелина Бориславова Георгиева СУ „Св. Кл. Охридски” – Варна „Българийо” Дамян Петров Дамянов
2 Йоана Руменова Василева СУ „Св. Кл. Охридски” – Варна „Молитва от Ботев връх” Матей Шопкин
3 Александра Алексеева Проскурина ОУ „Добри Чинтулов” – Варна „България” Георги Джагаров
4 Моника Христова Парушева ОУ „Добри Чинтулов” – Варна „Хаджи Димитър” Христо Ботев
5 Виктор Добринов Церков ОУ «Петко Р. Славейков» «На прощаване» Христо Ботев
6 Станияна Свиленова Добрева ОУ «Петко Р. Славейков» «Българско дете» Атанас Цанков
7 Кристиан Петков Петков ОУ „Васил Априлов” «Шепотът на планините» Асен Босев
8 Симеон Владимиров Трифонов ОУ „Захари Стоянов” – Варна „Майка ми” Иван Вазов
9 Елеонора Калоянова Георгиева СУЕО ”Ал.С.Пушкин” „Родино мила“ Българско народно творчество, Нино Николов и Георги Веселинов
10 Мария Орлинова Кацарова ОУ ,,Васил Друмев” ,,България – земен рай” Румяна Тодорова,

Алеко Константинов, Иван Вазов

11 Деница Живкова Георгиева „Стефан Караджа“ – Варна България Иван Попов
12 Изабел Карен Задурян

 

„Стефан Караджа“ – Варна Моята страна Димитър Пантелеев
13 Стефания Димитрова Димитрова „Стефан Караджа“ – Варна България Александър Вутимски
14 Габриела Диянова Керанова „Стефан Караджа“ – Варна На Ботев Недялко Йорданов
15 Елия Георгиева Будакова „Стефан Караджа“ – Варна България Симеон Христов,Матей Шопкин,Евтим Евтимов,Дамян Дамянов, Савелия Костова
16 Божидара Мариянова Йотова ОУ „Йордан Йовков” «Бащин край» Атанас Цанков
17 Даниел Станиславов Христов ОУ «Св. Патриарх Евтимий»; Молитва от Ботев връх Матей Шопкин
18 Александра Нинова Атанасова ОУ «Петко Р. Славейков» “България“ Георги Джагаров
19 Стела Владимирова Дойнова ОУ «Петко Р. Славейков» “Българският език“ Иван Вазов
20 Бояна Ивайлова Джунова и Магдалена Теодорова Борисова ОУ «Петко Р. Славейков» “Врабчова сговорна дружина“ Никола Вапцаров
21 Катерина Александрова Добрева

 

Основно училище „Стефан Караджа“ – Варна Златна нишка Ивелина Никова
22 Сияна Стоянова Обретенова Основно училище „Стефан Караджа“ – Варна «Моята страна» Димитър Пантелеев
23 Лора Яворова Йонова Основно училище „Стефан Караджа“ – Варна «Бащин край» Атанас Цанков
24 Паола Георгиева Георгиева Основно училище „Стефан Караджа“ – Варна «Българска земя» Найден Вълчев
25 Лилла-Илона Жолт Ловаш

 

„Стефан Караджа“ – Варна «Родина» Георги Струмски
26 Невена Бисерова Братанова СУ ”Пейо Кр. Яворов ” ”Обичам те, Родино!” Елисавета Багряна
27 Рая Димитрова Иванова СУ ”Пейо Кр. Яворов ” ”Обич” Дора Габе
28 Петър Димитров Демиров СУ ”Пейо Кр. Яворов ” «Татковина” Петко Р. Славейков

 

 

Първа възрастова група – колективни изпълнения

11.45 – 12.40 ч., Концертна зала, Младежки дом

  Група/състав

Училище

Произведение

 

Автор на произведението или композицията
1 Tретокласници (8 участници) ОУ „Иван Рилски” – Варна Рецитал, посветен на 95-годишнината от основаването на ОУ „Иван Рилски” – Варна Благовеста Христова, отец Валентин Ноцков (Чикаго)
2 “Весели сезони” (12 участници) – 3. клас ОУ „Добри Чинтулов” – Варна ”Весело хвърчило” -
3 ,, От българско, най- българско‘‘ (5 участници) ОУ ,,Васил Друмев” ,,Българийо, единствена си ти” Атанас Стойчев, Донка Кацарева, Иван Николов,

Димитър Пантелеев, Павлинка Иванова, Лили  Чолакова, Камелия Базова, Венелина Ботева

 

4 Ученици от ОУ „Св. Патриарх Евтимий“(16 участници) – мултимедия и озвучаване ОУ „Св. Патриарх Евтимий“ Потомци на герои – из «Епопея на забравените» Иван Вазов

 

Смесена възрастова група – 12.45 – 12.55 ч.

 

  Група/състав Институция Произведение

 

Автор на произведението или композицията
1 „Воловци“ Основно училище „Панайот Волов“ «Майчица» Юлия Ботева и Даниела Цветкова

 

V – VІІI клас – Втора възрастова група – индивидуални изпълнения

14.00 – 15.00 ч. , Концертна зала, Младежки дом

 

  Име, фамилия

Училище

Произведение

 

Автор на произведението или композицията
1 Виктория Веселинова Панайотова ОУ „Васил Друмев” – Варна „Това ви чака” Христо Ботев
2 Никола Христов Димов НГХНИ „Константин Преславски „Тефтерчето на Левски” -
3 Моника Галинова Ганева МГ „Д-р Петър Берон” „Ларошфуко и едно пребито псе” Иван Вазов
4 Деана Радославова Генчева ОУ „ Георги Сава Раковски” – Варна „Живи играчки” Иван Радоев
5 Криста Яворова Александрова НУИ „Добри Христов” -  Варна „Преписано, подслушано, казано” Христо Ботев
6 Никола Атанасов Маринов III ОУ „Ангел Кънчев” -  Варна „Сине мой” Стамен Панчев
7 Моника Стефанова Василева НУИ „Добри Христов” –  Варна „На прощаване” Христо Ботев
8 София Боянова Керемедчиева IV ЕГ – Варна „Ухания” Захари Карабашлиев
9 Ралица Дончева Дончева I  ЕГ – Варна „Признание” Любомир Пеевски
10 Мирослава Атанасова Кючукова III Природо математическа гимназия „ Академик Методи Попов”-  Варна „Венета” Венета Везирева –спътница на Ботев
11 Борис Мицов IV ЕГ – Варна „В какво се състои болестта на българския народ” Христо Ботев
12 Веселина Николова Скопчанова ОУ  „Св.св. Кирил и Методий”  Варна „Евелина” Никола Крумов
13 Александър Димитров Димитров VIII СОУПЧЕ „Ал. Сергеевич Пушкин” -  Варна „Апостолът в премеждие” Иван Вазов
14 Симона Красимирова Кръстева „Стефан Караджа“ – Варна Аспаруховият конник Николай Соколов
15 тефании Русланова Цанкова „Стефан Караджа“ – Варна Шепотът на планините Асен Босев
16 Александра Славова Славова „Стефан Караджа“ -Варна Бяла чайка Найден Вълчев
17 Андрея Данаилова Торозова „Стефан Караджа“ – Варна Нощувка в Балкана Найден Вълчев
18 Добромира Генчева Ганчева „Стефан Караджа“ -Варна България Георги Джагаров
19 Валерия Данаилова Дамянова „Стефан Караджа“ -Варна За теб, Българийо Михаил Белчев
20 Ивайла Мирославова Радулова „Стефан Караджа“ -Варна България Мира Дойчинова
21 Александра Станиславова Златева IV ЕГ – Варна «Една българка» Иван Вазов

 

 

IХ – ХІІ клас – Трета възрастова група – индивидуални изпълнения- до 6 минути

15.15 – 16.30 ч., Концертна зала, Младежки дом

  Име, фамилия

Училище

Произведение

 

Автор на произведението или композицията
1 Дона Стефанова Филчева Първа ЕГ – Варна България Георги Джагаров
2 Моника Ивайлова Йотова НГХНИ „Константин Преславски” – Варна Изпъденият марш Иван Вазов
3 Магдалена Мартинова Иванова IV ЕГ – Варна Небето плачеше Пейо Яворов
4 Жаклин Добринова Желязкова НГХНИ „Константин Преславски” -Варна Клошарката Никола Крумов
5 Денислав Николов Тонков СОУ „Найден Геров” – Варна Амнистия Алеко Константинов
6 Виктория

Евгениева Генева

IV ЕГ – Варна Финалът на «Под игото» Иван Вазов
7 Мария Руменова Бенчева V ЕГ „ Йоан Екзарх” – Варна Тренът Пейо Яворов
8 Антон Добромиров Добрев ПГЧЕ  „ Йоан Екзарх” Войната ми с топлофикация Никола Крумов

9

Димана Веселинова Георгиева

I ЕГ Разсъжденията на проф. Робъртсън Никола Крумов

10

Аксу Йълмаз Осман

ПГИ „ Д-р Иван Богоров” Иде ли? Иван Вазов

11

Антония Антонова Ганева

I ЕГ Тайната на писателския занаят Георги Господинов

12

Моника Росенова Митева – мултимедия и озвучаване

ЧПГ «Антоан дьо Сент-Екзюпери» «Стопанката на Господ» Розмари Де Мео

 

 

 

Втора категория

извънучилищни организации и институции (ОДК, читалища, школи, формации и др.)

 

Първа възрастова група за индивидуални изпълнения

10.00 – 11.15 ч., Концертна зала, Младежки дом

 

  Име, фамилия Институция Произведение

 

Автор на произведението или композицията
1 Явор Чавдаров Дарелов ОДК – Варна, КТ „Палечко” „Калиопа” П. Яворов
2 Снежина Иванова Вълканова ОДК – Варна, КТ „Палечко” „Детинска работа” Братя Мормареви
3 Ангелика Бюлентова Хамди ОДК – Варна, КТ „Палечко” „Песен за доброто” Н. Йорданов
4 Кристияна Галинова Дамянов ОДК – Варна, КТ „Палечко” „Песен за паричката ми” П. Р. Славейков
5 Александър Светославов Тодоров ОДК – Варна, КТ „Палечко” „Какъв щял съм да стана” А. Германов, П. Панчев
6 София Сергей Розберг ОДК – Варна, КТ „Палечко” „Аз чувам моята Родина” М. Исаев и Ран Босилек
7 Богдалина Ноколаева Пеева ОДК – Варна, КТ „Палечко” „Учете се мои птички” Л. Каравелов
8 Алекс Илиянов Алексиев ОДК – Варна, КТ „Палечко” „Българийо” Дамян Дамянов
9 Сабина Любомирова Стоянова ОДК – Варна, КТ „Палечко” „Моя малка земя” Б. Димитрова и К. Къдрева
10 Мая Мирославова Димитрова ОДК – Варна, КТ „Палечко” „България” Ал. Вутимски
11 Дариан Стефанов Генков Детско-юношески театър «АРТИ» – Варна «Малко съчинение за голямо наводнение» Божидара Ангелова
12 Иван Иванов Славов ЦПЛР-ОДК, ТС „Вълшебната завеса” «Аз знам, Българийо» Иван Вазов, Михаил Белчев
13 Даяна Пламенова Панайотова ЦПЛР-ОДК, ТС „Вълшебната завеса” «Обич» Дора Габе, Калина Малина
14 ТС «Вълшебната завеса» ЦПЛР-ОДК, Варна «Пред картата на България» Петя Йорданова, Георги Данчев, Георги Струмски

 

Втора възрастова група – индивидуални изпълнения

11.45 – 13.15 ч., Концертна зала, Младежки дом

 

  Име, фамилия Институция Произведение:

 

Автор на произведението или композицията
1 Катерина Димитрова Димитрова ОДК – Варна, КТ „Палечко” „Изворът на Белоногата” П. Славейков
2 Теодора Филипова Филева ОДК – Варна, КТ „Палечко” „Генчо с тамбурата” С. Дринов
3 Рая Емилова Демирева ОДК – Варна, КТ „Палечко” „Печената тиква” Е. Пелин
4 Боян Владимиров Бочев ОДК – Варна, КТ „Палечко” „Българин” И. Николов
5 Мартина Ивайлова Николаева ОДК – Варна, КТ „Палечко” „Молитва за България” Д. Христов
6 Иван Мирославов Димитров ОДК – Варна, КТ „Палечко” „Баладично писмо” Балчо Балчев
7 Елица Стоянова Горанова ОДК – Варна, КТ „Палечко” „Посвещение” Веселин Ханчев
8 Габриеле Стилиянов Ганев ОДК – Варна, КТ „Палечко” „Размисъл” Владимир Башев
9 Даниел Красимиров Костов ОДК – Варна, КТ „Палечко” „Овчарска жалба” Пейо Яворов
10 Валентин Огнянов Николов ОДК – Варна, КТ „Палечко” „Левски” из „Немили-недраги” Иван Вазов
11 Виктория Цветомирова Антонова ЦПЛР – ОДК, гр. Варна, ДЮТ „Златното ключе” „История с торта” Захари Карабашлиев
12 Радина Красимирова Райкова ЦПЛР – ОДК, гр. Варна, ДЮТ „Златното ключе” „Зелените листа на дърветата са замрели” Н. Вапцаров
13 Пламена Димитрова Димитрова ЦПЛР – ОДК, гр. Варна, ДЮТ „Златното ключе” „Криста, която маха от влака” Георги Господинов
14 Габриела Мартинова Дянкова ЦПЛР – ОДК, гр. Варна, ДЮТ „Златното ключе” „Подарък за нели” Никола Крумов
15 Юрия Даринова Моралийска ЦПЛР – ОДК, гр. Варна, ДЮТ „Златното ключе” „Обесването на Левски” „Видрица” от Поп Минчо
16 Богомил Бранимиров Ледлов ЦПЛР – ОДК, гр. Варна, ДЮТ „Златното ключе” „Един наш черноморски бисер” Иван Вазов
17 Невена Пламенова Борисова ЦПЛР – ДЮТ „Златното ключе”ОДК, гр. Варна, „Похвално слово за Варненския театър” Сия Папазова
18 София Атанасова Маринова Детско-юношески театър «АРТИ» – Варна «Обет към България»

 

Мира Дойчинова, Гълъбина Митева и Матей Шопкин
19 Никол Миленова Бояджиева ТС „Вълшебната завеса”, ЦПЛР-ОДК, Варна «Родина България» Блага Димитова, Георги Джагаров
20 Самуела Станиславова Великова ТС „Вълшебната завеса”, ЦПЛР-ОДК, Варна «Родина» Никола Вапцаров
21 Мария Атанасова Иванова ТС „Вълшебната завеса”, ЦПЛР-ОДК, Варна «Обръщение» Недялко Йорданов

 

 

Трета възрастова група – индивидуални изпълнения

14.00 – 15.30 ч., Концертна зала, Младежки дом

  Име, фамилия Институция Произведение

 

Автор на произведението или композицията
1 София Чавдарова Дарелова ОДК – Варна, КТ „Палечко” „На майка ми” Хр. Фотев
2 Емре Ремзиев Халилов ОДК – Варна, КТ „Палечко” „Моя прекрасна страна” По стихове на Никола Вапцаров
3 Десислава Веселинова Василева ЦПЛР – ОДК, гр. Варна, ДЮТ „Златното ключе” „Вапцаров за театъра и киното” -
4 Жулиета Христова Василева ЦПЛР – ОДК, гр. Варна, ДЮТ „Златното ключе” „Отмъщението на Сулука” Георги Господинов
5 Али-Джан Али Али ЦПЛР – ОДК, гр. Варна, ДЮТ „Златното ключе” Монолог на Вапцаров -
6 Ивайло Стефанов Василев ЦПЛР – ОДК, гр. Варна, ДЮТ „Златното ключе” „Представлението”– глава XVII от „Под игото” Иван Вазов
7 Радослав Тошков Радев ЦПЛР – ОДК, гр. Варна „Прошение до Апелативния съд” П. Яворов
8 Полина Василева Василева ЦПЛР – ОДК, гр. Варна, ДЮТ „Златното ключе” „Монолог на Андрей” от пиесата „Когато вълната бучи” Н. Вапцаров
9 Боян Ангелов Фърцов ЦПЛР – ОДК, гр. Варна, ДЮТ „Златното ключе” ”Монолог на скитника” Георги Господинов
10 Константина Миткова Георгиева ЦПЛР – ОДК, гр. Варна, ДЮТ „Златното ключе” „Павле Фертига” Иван Вазов
11 Бояна Михайлова Никова ЦПЛР – ОДК, гр. Варна, ДЮТ „Златното ключе” „Изпращам мама” Захари Карабашлиев
12 Симона Велиславова Алексиева ЦПЛР – ОДК, гр. Варна, ДЮТ „Златното ключе” „Лизи” Н. Вапцаров
13 Антон Калинов Илиев Театрално ателие Монолог на Борис от пиесата „46 крачки” Орлин Дяков
14 Христина Христова Колева ТС „Вълшебната завеса”, ЦПЛР-ОДК, Варна „Изповед пред Левски” Веселина Атанасова
15 София Тодорова Христова Театрално Ателие -Варна Комична ситуация Симеон Илиев

 

 

 

 

 

Смесена възрастова група – 11.20 – 11.30 ч.

 

  Група/състав Институция Произведение

 

Автор на произведението или композицията
1 КТ „Палечко” – 7 участници ОДК – Варна „Моето сърце ви давам” Композиция по стихове от пиесата  „Свети Евтимий патриарх Търновски” от великотърновския поет и драматург Радко Радков

 

 

 

 

Трета  възрастова група – колективни изпълнения

15.45 – 16.15 ч., Концертна зала, Младежки дом

 

  Група/състав Институция Произведение

 

Автор на произведението или композицията
1 ДЮТ „Златното ключе” – 3 участници ЦПЛР – ОДК, гр. Варна „Жени в сянка” Сия Папазова и Жулиета Василева по текстове на Яворов
2 ТС „Вълшебната завеса” ЦПЛР-ОДК, Варна «Българският европеец» Иво Сиромахов

 


Споделете:
These icons link to social bookmarking sites where readers can share and discover new web pages.

  • Digg
  • email
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • YahooBuzz